Rekreacja z rodziną – altana ogrodowa miejscem wspólnie spędzonych chwil

Latem chętnie spędzamy czas poza domem. Czasami jednak wycieczka do lasu, nad jezioro czy do parku to większe przedsięwzięcie, na które ciężko zmobilizować wszystkich członków rodziny. Jeśli posiadamy w przydomowej przestrzeni zaciszne miejsce, w którym możemy korzystać z uroków wakacyjnej aury, to warto pomyśleć o zakupie lub budowie altany ogrodowej z drewna. W jej cieniu można spędzać z rodziną fantastyczne momenty!

Altana z drewna pretekstem do częstych spotkań

Trzeba przyznać, że jeśli w ogrodzie pojawi się miejsce do niezobowiązujących spotkań z rodziną czy przyjaciółmi, wszyscy chętnie z tego korzystamy. Altana ogrodowa jest właśnie takim miejscem – częściowo otwarta, daje wytchnienie od słońca za dnia i intymny zakątek po zmroku. Jeśli tylko wyposażyć ją w drewniane meble ogrodowe, altana może stać się miejscem codziennych posiłków, zabawy i nauki dla dzieci, a także pracy i relaksu dla starszych członków rodziny. Letni ukrop często zmusza nas do wyjścia poza cztery ściany, co daje pretekst do wspólnych debat w przyjemnym cieniu drewnianej altany ogrodowej. Jej wnętrze to gratka dla amatorów ogrodowych aranżacji – można tutaj popuścić wodze fantazji i przyozdobić altankę w dziesiątki lampek, poduszek czy innych małych elementów dekoracyjnych.
Altana przy domu nad jeziorem
Jest coś, co w naszej narodowej świadomości w sposób samoistny wpisało się ostatnio wielkimi literami. Jest to zwyczaj organizowania grilla. Weekendy, świętowanie imienin, wspólne kibicowanie, zwyczajne prywatki z sąsiadami i przyjaciółmi – latem najlepiej wychodzi to właśnie z kuflem piwa i podsmażoną na grillu kiełbaską. Drewniana altana ogrodowa staje się wtedy miejscem, w którym można komfortowo zasiąść do stołu, wygodnie zjeść i porozmawiać. A w razie kaprysów letniej pogody i nieoczekiwanego deszczu, dach altanki z drewna pozwoli kontynuować imprezę.

Altana zakątkiem dla osób starszych i dzieci

Jak dobrze wiemy, letnie promienie słońca potrafią być szalenie niebezpieczne dla osób starszych, schorowanych i małych dzieci. Zaleca się zawsze przebywać na powietrzu w cieniu, co uchroni przed udarem. Altana ogrodowa z drewna może być więc nieoceniona, jako azyl dla seniora. Tutaj bezpiecznie i wygodnie można zasiąść, doglądając wnucząt i leniwie kwitnących roślin. Polecamy rozejrzeć się na rynku, gdyż w ofercie klasowych producentów altanek drewnianych znajdą się pozycje idealnie nadające się dla osób starszych i niepełnosprawnych. Na wyposażeniu takich altan ogrodowych jest min. podjazd dla wózka, barierki, umożliwiające bezpieczne wstawanie i poruszanie się wewnątrz altany itp.

 

Zobacz również: altany ogrodowe