Palisady i Rollbordery 

Ustawienia
--
    • Cena: od najniższej
    • Cena: od najwyższej
    • Nazwa produktu: od A do Z
    • Nazwa produktu: od Z do A

Do najczęściej kupowanych produktów, wykorzystywanych do aranżacji ogrodów, należą palisady i rollbordery drewniane. Są to produkty wykorzystywane do ochrony świeżo posadzonych drzewek oraz tworzenia ozdobnych rabat i klombów. Często wykorzystywane są jako obrzeża oddzielające trawniki od ścieżek. Nie należy też zapomnieć o|| funkcji ozdobnej, jaką zazwyczaj pełnią.

Co jest lepsze rollbordery czy palisady ogrodowe? Jakie kołki wybrać, raczej niskie czy wysokie? Odpowiedzi na te pytania zależą głównie od tego, do czego mają służyć elementy.

Palisady ogrodowe: Jeżeli chcemy oddzielić w ogrodzie ścieżkę od roślinności, wówczas musimy zastosować bardzo niskie kołki palisadowe. Muszą w naturalny sposób łączyć się z nawierzchnią. Wyższe palisady ogrodowe możemy  zastosować na przykład do otoczenia klombu z kwiatami. W ten sposób nie tylko uczynimy go bardziej estetycznym, ale także uchronimy go przed dziećmi lub zwierzętami domowymi. Długie palisady stosujemy do zabezpieczenia i stabilizacji młodych drzewek.

Rollbordery drewniane: Formą przypominają złączone ze sobą kołki palisady. Wykonane są z półwałków połączonych ze sobą drutem. Można je zastosować tak samo jak palisadę. Rollbordery drewniane dzięki swojej konstrukcji są tańszą alternatywą dla palisad. Palisady i rollbordery drewniane stanowią świetne wykończenie każdego ogrodu. Dzięki ich zastosowaniu możemy sprawić, że nasz ogród będzie wyglądał na bardziej estetyczny i uporządkowany.

Hasła powiązane z produktami: palisady ogrodowe drewniane, ogrodowe rollbordery drewniane.