Płoty osłonowe – jak stylowo i praktycznie zagospodarować przestrzeń w ogrodzie?

Wystrój ogrodu w „systemie binarnym” to zmora, która siedzi głęboko w podświadomości niektórych konsumentów. Myśli się w kategorii: produkt ładny i kupowany do ozdoby, albo produkt praktyczny i kupowany tylko celu ogrodzenia. Tak właśnie często analizuje się płoty osłonowe. Czy rzeczywiście nie da się wyjść poza ten schemat i kupić płot ogrodowy, który będzie zarówno dekoracyjny, jak i użyteczny? Przedstawiamy wam kilka przykładów, by obalić tę paskudną tezę!

Płot osłonowy Otto z modrzewiu

Już na starcie wysuwamy najsilniejsze działa. W sklepie ProduktyOgrodowe.pl traficie na modrzewiowy płot osłonowy – model Otto. To doskonały przykład jak najlepsze parametry wytrzymałościowe połączone zostały z modnym, nowoczesnym designem. Masywne, bardzo odporne drewno modrzewiowe jest gwarancją wieloletniego ogrodzenia. Płoty drewniane ogrodowe wykonane z tego gatunku cechują się charakterystycznym, czerwonawym kolorem, co jest ozdobą samą w sobie. Wąskie, regularne szczebelki, zakończone ostrą krawędzią budzą poczucie bezpieczeństwa i intymności. Jednocześnie ich symetria i minimalizm świetnie komponują się z nowoczesnymi aranżacjami tarasów, altan ogrodowych i pergoli. Wytrzymałe i stylowe panele ogrodowe drewniane? Model Otto pasuje do tego jak żaden inny!

Płot ażurowy drewniany Victoria

Szukając osłony ogrodowe drewniane, które są zarówno stylowe, jak i praktyczne, docieramy do rozwiązania z kratką ażurową. Ogrodzenia tego typu to klasyczne płoty drewniane o wysokości przekraczającej 2 m. Są solidną barierą, a ich umocowanie w mocnej ramie nierdzewnym okuciu, sprawia, że żaden wiatr nie jest im straszny. Elementem dekoracyjnym jest tutaj v-kształtna kratownica, która elegancko wcina się w strukturę ogrodzenia od górnej krawędzi. Taki transparentny dodatek przełamuje monotonny charakter ogrodzenia, daje jako takie połączenie ze światem zewnętrznym oraz optycznie powiększa ogród. To rozwiązanie nie gwarantuje jednak takiego poziomu intymności jak płoty osłonowe lamelowe, które zbudowane są ze zwartych paneli na całej swojej wysokości. Mimo tego płoty ogrodzeniowe drewniane z ażurowymi wstawkami zdobywają serca wielu klientów, w sklepie ProduktyOgrodowe.pl traficie na kilka ciekawych modeli tego typu.

Płot żaluzjowy Luca

Nie ograniczajmy się wyłącznie do ogrodzeń. Płoty osłonowe to produkty niezwykle przydatne w organizowaniu przestrzeni publicznej, ogródków działkowych i prywatnych ogrodów. Mają wówczas za zadanie oddzielać różne strefy funkcjonalne, np. strefę gastronomiczną od strefy dla palących, kącik na odpady i narzędzia, taras itd. Sprawdzonym przykładem jest uniwersalny stylistycznie płot żaluzjowy Luca. To mocne ogrodzenie, które przywodzi na myśl klasyczną żaluzję okienną, gdyż szczeble ułożone są względem siebie schodkowo jeden nad drugim. To nietransparentne, wysokie płoty osłonowe o prostej geometrii, łatwe w montażu i bardzo trwałe. W tym jednym przypadku aspekt praktyczny nieco góruje nad tym dekoracyjnym, jednak nie przeszkadza to Luce być jednym z najchętniej kupowanych płotów osłonowych w naszym sklepie.