Panele ogrodzeniowe i ich zastosowanie – jak wykorzystać ich potencjał do maksim

Panele ogrodzeniowe i ich zastosowanie – jak wykorzystać ich potencjał do maksimum?

Chaos w ogrodzie to najgorszy scenariusz dla każdego gospodarza. Problem nasila się, jeśli do zagospodarowania jest spora przestrzeń wokół domu. Oczywiście wciąż nie brakuje entuzjastów równo przystrzyżonego trawnika, jednak taki ogród jest mało funkcjonalny i stanowi jedynie zieloną laurkę dla domu. Jeśli chcemy wytyczyć strefy użytkowe, doskonale sprawdzą się panele drewniane ogrodowe – niewyszukane, ale szalenie funkcjonalne artykuły ogrodowe, które pozwolą zachować estetykę i porządek wokół domu.


Zasłoń to, czego nie chcesz pokazywać innym


Bywa tak, że ogród zamienia się w prawdziwe składowisko odpadów. Pal licho, jeśli kwestia tyczy się tylko odpadów zielonych, które zbieramy jesienią. Prawdziwy problem pojawia się, gdy na podwórku lądują stare sprzęty, meble, narzędzia ogrodowe itp. Czasowo, czy trwale – to bez różnicy, każdy ogród na tym traci. Za pomocą paneli ogrodowych problem można bardzo wdzięcznie zamaskować – drewniany płotek tworzy strefę niedostępną dla osób trzecich – coś na wzór dodatkowego pomieszczenia gospodarczego. To funkcjonalna strefa dla każdego ogrodu. Panele osłonowe zakryją np. drewno na opał, rowery i skutery, kosiarki, zabawki dla dzieci i wiele innych. Czysty, dobrze utrzymany ogród powinien mieć tego typu miejsce gospodarcze, nawet składające się z dwóch przęseł paneli ogrodzeniowych (najlepiej, gdy jedno z nich styka się z elewacją budynku pod kątem prostym).

Płot drewniany osłonowy

Plac zabaw dla dzieci w ogrodzie – bezpieczna strefa dla malucha


Kolejnym, cenionym przez polskich konsumentów wykorzystaniem paneli ogrodzeniowych, jest tworzenie strefy rekreacyjnej dla dzieci. W tym miejscu panele osłonią malucha od wiatru, stworzą kojący cień, a także będą stanowić dobrą izolacje akustyczną. Na ścianach paneli osłonowych do ogrodu można powiesić wiele zabawek, które akurat nie są używane – w ten sposób maluch będzie uczył się porządku, a wokół domu nie będą walać się małe przedmioty. Jakie zabawki dobrze współgrają z panelami ogrodowymi drewnianymi? Mogą to być np. mini kosz lub bramka do gry w piłkę nożną, tablica do gry w rzutki i wiele innych. Strefa dla malucha w ogrodzie to dobra inicjatywa – dzieci powinny często (bezpiecznie) przebywać na świeżym powietrzu, niestety w dzisiejszych czasach to rzadki obrazek…

Ogródek w ogrodzie – czyli Twoja mała strefa nasadzeń


Każdy, kto choć trochę bawił się w uprawy roślin wie, jak wiele bólu kosztują uszkodzone grządki czy rozdeptane kwiaty. Strefę pielęgnacji roślin, kwiatów i młodych drzew trwale lub czasowo można ochronić przed zwierzakami domowymi oraz dziećmi, tworząc strefę ogrodzoną właśnie panelami osłonowymi. Może to być nawet niewielki płot myśliwski, który jasno wskaże każdej osobie przebywającej w ogrodzie, że trzeba chronić i szanować wszystko wewnątrz tej strefy.
Płoty ażurowe, także te wysokie, często będące elementem altan ogrodowych, pergoli, ścian tarasów itd. to doskonałe wsparcie podczas upraw roślin pnących i młodych drzewek. Taki płot ogrodowy może być naturalną podporą dla uprawiany gatunków. Zwłaszcza bluszcz warty jest, by poświęcić mu nieco uwagi. Panele osłonowe do ogrodu pokryte gęstym bluszczem, jesienią zamieniają się w prawdziwe, kolorowe dzieła sztuki!