Wiaty ogrodowe od sklepu Produkty Ogrodowe

Wiaty ogrodowe to grupa produktów, która z roku na rok zyskuje na popularności. Poszerzamy naszą ofertę altan ogrodowych właśnie o te urządzenia, z myślą o Państwa rosnących potrzebach. Od wielu lat działamy na polskim rynku, a praca z drewnem to nasze powołanie i pasja.

Wiaty ogrodowe z tego materiału to nowatorskie rozwiązanie, które komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami przydomowej przestrzeni. Jeśli szukasz idealnego kompromisu pomiędzy funkcjonalnością i estetyką, to wiata ogrodowa z drewna jest stworzona dla Ciebie. Nasi klienci bardzo cenią sobie ten typ altanek ogrodowych, gdyż ma bardzo wiele zastosowań.

Wiata drewniana do ogrodu jest bardzo podobna do klasycznej altany i często oba urządzenia stosowane są zamiennie. Wiata jest bardziej otwarta, nie posiada ścianek bocznych, przez co przemieszczanie się w jej obrębie jest wygodniejsze i szybsze. Brak ścianek bocznych powiększa optycznie ogród i sprawia, że bardziej obcujemy z otaczającą nas przyrodą.

To, co cechuje wiaty ogrodowe, to wszechstronność zastosowań. Duże zadaszenie na solidnych słupach konstrukcyjnych daje w ogrodzie sporą przestrzeń zacienioną, nie zabierając jednocześnie przestrzeni do funkcjonowania. Najczęściej duże wiaty drewniane wykorzystywane są jako zastępstwo dla klasycznego garażu. Samochody, motocykle, skutery oraz rowery mogą być tutaj przechowywane z dala od nadmiernego nasłonecznienia i opadów atmosferycznych.

Zadaszenie wiaty ogrodowej jest też wspaniałym rozwiązaniem dla entuzjastów prac ogrodowych. W jej cieniu można przechowywać przedmioty i środki do pielęgnacji roślin, narzędzia (kosiarki, piły, gwoździarki), grille na kółkach oraz zabawki dla dzieci.

Wnętrze wiaty może być przez Państwa dowolnie zagospodarowane. Sprawdzi się zarówno elegancka trawa, jak i kostka brukowa. Polecamy skorzystać z naszej oferty podestów drewnianych oraz bruku drewnianego – nadaje to wiele uroku każdemu ogrodowi.

Wiata ogrodowa z drewna jest również miejscem, które można wyposażyć w meble ogrodowe i przeznaczyć do rekreacji, wspólnych posiłków, celebracji ważnych momentów, a nawet pracy. W letnie dni nie sposób wyobrazić sobie lepszej atmosfery niż właśnie w cieniu, w otoczeniu kwitnącej roślinności. Zadaszenie wiaty ogrodowej jest też bardzo wskazane dla osób starczych, niepełnosprawnych i dzieci. Silne promienie słońca są, szczególnie dla nich, bardzo niebezpieczne.

Zadaszenie produkowanych przez nas drewnianych wiat ogrodowych jest projektowane zgodnie z obowiązującymi normami. Dach dwuspadowy uniemożliwia zatrzymywanie wody deszczowej oraz pokrywy śnieżnej. Pokrycie z gontu gwarantuje szczelność, trwałość na lata oraz uroczy wygląd, który z reguły idealnie komponuje się z elewacją i otoczeniem budynku.