Płoty sztachetowe – co w ofercie na 2022 ?

Jednymi z najstarszych, ale także najpopularniejszych ogrodzeń drewnianych należą płoty sztachetowe. W ich prostej budowie leży masa korzyści funkcjonalnych i estetycznych. Świetnie pasują do modnych kompozycji ogrodowych, zwłaszcza nawiązujących do sielankowego stylu cottage, który pasuje do polskiego krajobrazu jak żaden inny. W niniejszym artykule podpowiemy wam, które płoty sztachetowe będą królować w ofercie w 2022 r. 

Płoty sztachetowe proste

Klasyka, która do dzisiaj jest jednym z kluczowych elementów kompozycji czerpiących garściami z sielankowych stylizacji rustykalnych. Ich popularność przetrwała próbę czasu, dlatego płoty drewniane sztachetowe są tak popularne między innymi w USA i na Wyspach Brytyjskich. W Polsce chętnie instaluje się płoty sztachetowe proste – najbardziej uniwersalne, a przy tym niedrogie i urocze ogrodzenia drewniane sztachetowe na rynku.

Cechują się one szeroko rozstawioną sztachetą o łukowym zakończeniu górnej krawędzi. To ogrodzenie o charakterze bardziej dekoracyjnym, niźli ochronnym. Płoty sztachetowe proste nie stanowią sporej bariery dla niepożądanych gości, za to nadrabiają estetyką. Jest bestsellerem bo to przede wszystkim niedrogi płot sztachetowy. Cena zaczyna się od nieco ponad 100 zł.

Płoty sztachetowe myśliwskie 

Specyficzne w swojej konstrukcji, niskie ogrodzenia o bardzo ładnej konstrukcji. Płotek sztachetowy myśliwski nie przekracza zwykle 1,5 m. Jego sztachety układane są w formie kratownicy, przez co stylem nawiązuje trochę do zagród zwierzęcych. Świetnie sprawdza się w otoczeniu naturalnego krajobrazu i dzikiej przyrody, takiej jak pola i lasy. Płoty sztachetowe myśliwskie są znane od lat, jednak obecnie przeżywają swoją drugą młodość, gdyż świetnie wpisują się w obecne trendy architektoniczne, w których stawia się na naturalne materiały budowlane oraz ponadczasowe wzornictwo. Wartością dodaną jest oliwkowy odcień drzewa sosnowego, z którego wykonane są te ogrodzenia drewniane sztachetowe. Cena? Ze względu na relatywnie niewielkie skomplikowanie i zużycie materiału do produkcji, płotek sztachetowy myśliwski można kupić już za 90 zł.

Płoty sztachetowe wklęsłe 

Ciekawa alternatywa dla posiadaczy długiej linii ogrodzenia. Jeśli ładnie ułożony, równy płotek sztachetowy jest dla was zdecydowanie zbyt monotonny, warto przejrzeć płoty drewniane sztachetowe wklęsłe. Górna krawędź takiego ogrodzenia układa się sinusoidalnie, tworząc subtelną falę, która nieco urozmaica krajobraz przed domem. Co ciekawe płoty sztachetowe wklęsłe mają tę samą cenę co ich proste odpowiedniki, możemy je nabyć już za 106 zł.