Płoty osłonowe drewniane – wielofunkcyjne rozwiązanie dla Twojego ogrodu

Producent płotów osłonowych, a zarazem sklep firmowy ProduktyOgrodowe.pl, przygotował dla nas listę ciekawych zastosowań – jak wykorzystać płoty osłonowe drewniane w prywatnych ogrodach oraz przestrzeni publicznej. Te niedrogie, łatwe w montażu i dekoracyjne płoty drewniane potrafią niezwykle odmienić otaczającą nas okolicę, zarówno estetycznie, jak i funkcjonalnie.

Płoty osłonowe do uporządkowania miejsca w ogrodzie

Jak sama nazwa mówi – drewniany płot osłonowy może coś „osłaniać” czyli tworzy on odpowiedniej wielkości barierę. Pozwala to uporządkować przestrzeń w ogrodzie poprzez umiejętne przedzielanie stref właśnie przy udziale płotów ogrodzeniowych z drewna. Przykładem jest odcięcie strefy nasadzeń, miejsca parkingowego, kącika z pojemnikami na odpady, wędzarni itp. Pomysłów jest wiele, płoty ogrodowe w postaci kratek ażurowych są przy tym dość lekkie i częściowo transparentne. W efekcie nie wpływają na to, że ogródek robi się mniejszy, ciemniejszy itp.

Płoty osłonowe do planowania nasadzeń

Kolejną opcją jest wykorzystanie potencjału, jaki niosą płoty ogrodowe drewniane w wersji ażurowej, dla amatorów ogrodnictwa. Wszyscy Ci, którzy kochają sadzenie roślin, z miejsca docenią zaletę, jaką daje płot osłonowy drewniany. Na jego kratownicy rozwijają się bowiem rośliny pnące, stanowi też świetną podporę dla młodych drzewek i krzewów.

Jedną z inspiracji, którą podzielił się z nami producent płotów osłonowych na ProduktyOgrodowe.pl jest wykorzystanie tego typu artykułu jako stojaka na donice – płoty kratki mogą być miejscem zaczepu doniczek z kwiatami, co bardzo uroczo wygląda, zwłaszcza wiosną i latem. Niektórzy stosują płoty ażurowe drewniane do powieszenia narzędzi, jak sekatory, węże ogrodowe i inne.

Płoty osłonowe w przestrzeni publicznej

Warto zauważyć, że płoty ogrodowe drewniane to nie tylko produkty przeznaczone dla prywatnych inwestorów, czyli właścicieli domów jednorodzinnych lub ogródków działkowych typu ROD. To bardzo wszechstronne artykuły także dla posiadaczy przestrzeni na zewnątrz zakładów produkcyjnych i biur, jak również w organizowaniu stref gastronomicznych, np. ogródków przed restauracjami.

Płoty osłonowe drewniane doskonale sprawdzają się w parkach i ogrodach zoologicznych, gdzie pięknie dopełniają przestrzeń. Do częstych zastosowań producent płotów drewnianych dopisuje także place zabaw, siłownie zewnętrzne oraz inne strefy rekreacyjne, np. w parkach lub na osiedlach wielorodzinnych. Właśnie tam tak lekka przegroda z naturalnego materiału jak płot osłonowy, płot ażurowy lub płot lamelowy będzie strzałem w dziesiątkę.