Płoty osłonowe: drewniane produkty, które sprawdzą się w Twoim ogrodzie!

W przestrzeni publicznej, jak i w prywatnych ogrodach, inwestorzy coraz śmielej i chętniej powracają do drewnianych produktów. Ich naturalny i biodegradowalny charakter sprawia, że wpisują się w ideę zrównoważonego zarządzania. Poza tym naturalne, eleganckie wyroby drewniane znów są modne i cenione za swoją stylistykę i walory estetyczne. Przykładem są właśnie tytułowe płoty osłonowe drewniane!


Płoty osłonowe – doskonałe, lekkie ogrodzenia w zabudowie szeregowej


Jak podaje serwis produktyogrodowe.pl, jednym z najczęstszych obecnie zastosowań tych produktów, to osłona przed sąsiadującą działką. Takie drewniane płoty osłonowe nie stanowią wówczas zbyt solidnej ochrony pod kątem wytrzymałości, ale mają za to inne zadanie. Dzięki nim w sposób ładny i niedrogi można odgrodzić się od sąsiada i uzyskać nieco intymności oraz prywatności np. w ogrodzie za domem. Często panele osłonowe ogrodowe wykorzystywane są również od strony jezdni – wówczas stanowią dodatkową izolację akustyczną i zatrzymują w pewnym stopniu pyły oraz wiatr.

Dlaczego osłony ogrodowe drewniane są warte uwagi podczas zakupów? Przemawia za nimi niska cena oraz spora dostępność – kupimy je zarówno w hurtowniach czy sklepach budowlanych, jak i na zamówienie u producenta, nawet online (np. na produktyogrodowe.pl). Oprócz tego płoty osłonowe drewniane są dość intuicyjne i proste w montażu, wymagają niewiele konserwacji, a ze względu na swoją wagę są dosyć lekkie w transporcie. Mamy zatem szereg zalet funkcjonalnych i użytkowych, które warto uwzględnić planując osłony w zabudowie szeregowej.


Płoty osłonowe – naturalny materiał dodatkową zaletą?


Wszystko co naturalne jest dzisiaj w cenie. Drewniane płoty osłonowe nie są tutaj wyjątkiem. Materiał, najczęściej sosna lub świerk, ceniony jest tak pod kątem właściwości mechanicznych, jak i ze względu na walory dekoracyjne. Odpowiednio zaimpregnowane i polakierowane drewno pięknie wpisuje się w zieloną przestrzeń wokół domu, jak również ładnie współgra z krajobrazem wokół działki budowlanej. Osłony ogrodowe drewniane uroczo korespondują z innymi elementami małej architektury, np. altaną ogrodową, barierką tarasową, ławkami lub brukiem drewnianym.


Płoty osłonowe drewniane – z nimi łatwiej zaplanujesz swój ogród


Panele osłonowe drewniane są czymś więcej niż tylko ogrodzeniem. Ciekawe wykorzystanie mają pojedyncze przęsła, które można zastosować jako ścianki dzielące poszczególne strefy. Tego typu konstrukcje widać np. w parkach, ogrodach botanicznych i zoologicznych, w strefach gastronomicznych itd. Płot ażurowy drewniany można jednak w tym samym celu wstawić do większego ogrodu przydomowego lub ogródka działkowego. W ten sposób wiele osób oddziela np. część z wiatą na samochód od dekoracyjnej strefy ogrodu lub część przed domem przeznaczoną na pojemniki na odpady.

Płoty osłonowe drewniane z elementami ażurowymi, wykonane z paneli lub niskie płoty myśliwskie można znaleźć w ofercie polskiego producenta na produktyogrodowe.pl.