Płoty ogrodowe drewniane: odpowiadamy na wasze pytania!

Ogrodzenia z drewna przeżywają prawdziwy renesans. Materiały biodegradowalne, naturalne, pełne charakteru i przytulności znów są w modzie, a Polacy świadomie sięgają właśnie po nie. Płoty ogrodowe drewniane nie są tutaj wyjątkiem. We współpracy z krajowym producentem na ProduktyOgrodowe.pl przygotowaliśmy zebraliśmy dla was FAQ i spróbujemy wspólnie na nie odpowiedzieć. Mamy nadzieje, że pomoże to w przyszłych zakupach!

Płoty ogrodowe drewniane – jak zrobić takie ogrodzenie?Płoty drewniane ogrodowe dystrybuowane są przez producentów przeznaczone do samodzielnego montażu. Ale bez obaw, nie musimy obawiać się, że przyjdzie nam zbijać samodzielnie wszystkie sztachety – na naszym podwórku ląduje płot z paneli drewnianych w gotowych elementach, wystarczy je jedynie zmontować i wkopać w ziemię. Nie potrzeba do tego ciężkiego sprzętu, maszyn, ani wyspecjalizowanej ekipy budowlanej – choć para doświadczonych rąk nie zawadzi. Na ProduktyOgrodowe.pl znajdziecie płoty ogrodowe drewniane do montażu w zestawie z okuciem.


Płoty ogrodowe drewniane – jak zamontować samodzielnie?


Pytanie to poniekąd odnosi się do odpowiedzi z poprzedniego paragrafu. Wchodząc więc w szczegóły – w zależności od tego jaką wysokość ma płot drewniany ogrodowy, przęsło należy wkopać bezpośrednio do ziemi, albo też umieścić je na specjalnych kotwach. Są również warianty montowane na tzw. podmurówce. To od nas zależy jak chcemy zamontować płot ogrodowy drewniany oraz jaki wariant estetyczny nam odpowiada. O szczegóły dotyczące konkretnego zestawu warto pytać bezpośrednio u producenta, czasem ważne detale monterskie nie są umieszczone na stronie katalogowej.


Płoty ogrodowe drewniane – z czego zrobić ogrodzenie?


Gatunek drewna wybierany na płoty drewniane ogrodzeniowe ma dość spore znaczenie, decyduje o wytrzymałości, odporności na czynniki erozyjne, a także o tym jak prezentować się będzie nasze ogrodzenie. Większość produktów na rynku wykonanych jest z rodzimych gatunków drewna, jak sosna czy świerk – to mocne i ładne wyroby, takie płoty ogrodowe drewniane można też bez przeszkód pomalować.

Z nowości na ProduktyOgrodowe.pl warto polecić płoty z modrzewiu. Wyroby te nie mają sobie równych w kwestii wytrzymałości, a poza tym cieszą oko pięknym czerwonawym kolorem, który dla tego gatunku drewna jest naturalny. Zdecydowanie warto, zwłaszcza minimalistyczne płoty z paneli drewnianych z wąsko ułożoną sztachetą – minimalistyczne, urzekające, eleganckie w jednym.


Płoty ogrodowe drewniane – ile kosztuje takie ogrodzenie?


Spektrum cen jest spore, potwierdzamy zaś zasadę, że zawsze warto kupować bezpośrednio u producenta, bo omijamy marżę dystrybutorską sklepów i hurtowni. Oczywiście koszt ogrodzenia z drewna jest kwestią indywidualną, bo każdy ma inny kawałek ziemi do otoczenia. Jednakże płoty drewniane grodzeniowe zaczynają się w cenach od 50 do nawet 500 zł za pojedynczy element. Dobry gatunkowo i modny płot kupimy za około 150 – 250 zł. Warto robić zakupy zimą, bo można trafić na mocne obniżki cen.