Płoty ogrodowe Doris i Klaus – recenzja serii: jak modnie je zaaranżować?

Wielu z nas marzy o aranżacjach ogrodowych, które przepełnione są wdziękiem, klasą i ponadczasowym urokiem. Nie jest jednak łatwo stworzyć dziś kompozycje kompletną pod każdym względem, tak estetycznym, jak i funkcjonalnym. Płoty ogrodowe z drewna dają wiele możliwości przy planowaniu ogrodu – w tym artykule omówimy dwa ciekawe modele płotów drewnianych z oferty na 2022 r.

Płoty ogrodowe Doris 

Choć zaklasyfikowane są do grupy standard, płoty drewniane ogrodowe Doris stanowią ciekawą odmianę od pozostałych modeli w ofercie. Zwykle przęsła, jakimi cechują się płoty panelowe drewniane, wykonywane są na kształt prostokąta. Łatwo zachować wówczas wysokie parametry wytrzymałościowe za sprawą symetrycznej ramy. Jednakże udało się osiągnąć te same wskaźniki wytrzymałości, tworząc jednocześnie solidny, ale także bardzo estetyczny model Doris. Górna krawędź ma tutaj wpadający w oko, nieco dzwonowaty kształt. Ta łukowata, płynna linia sprawia, że przęsła ogrodzeniowe drewniane nie są tak pospolite i nudne.

Dekoracyjny charakter tego modelu docenili nie tylko użytkownicy prywatnych ogrodów i ogródków działkowych. Płoty ogrodowe serii Doris kupowane są także jako osłony w strefach gastronomicznych, pensjonatach, obiektach turystycznych itp. Właśnie dzięki płynnej, harmonijnej górnej krawędzi, płoty drewniane ogrodowe Doris stanowią oryginalną alternatywę do standardowych rozwiązań, jakich wiele na naszym rynku. Warto dodać, że mimo eleganckiej stylistyki, płot z paneli drewnianych tego typu nie kosztuje fortuny.

Płoty ogrodowe Klaus

Wybraliśmy ten model, gdyż to osłony ogrodowe drewniane, które niezwykle celnie wpisały się we współczesne trendy w architekturze. Największym atutem dekoracyjnym tejże serii jest układ listew boazeryjnych wewnątrz solidnej, szerokiej ramy. Listwy te ułożone są pod kątem 45 stopni względem siebie, tworząc ciekawą dla oka jodełkę. Motyw ten od lat kojarzony jest z eleganckimi parkietami drewnianymi czy dekoracyjnymi panelami ściennymi w modnych salonach. Przeniesienie takiego wzornictwa na płoty ogrodowe okazało się strzałem w dziesiątkę – to jeden z najczęściej dostarczanych płotów drewnianych do ogrodów realizowanych pod projekty architektoniczne.

Niebagatelną rolę w estetyce serii Klaus pełni materiał, jakim jest świerk. Płoty ogrodowe wykonane z tego surowca mają niepowtarzalny odcień oliwkowo-zielony. Zdecydowanie polecamy utrzymać naturalne zabarwienie świerku, a nawet nieco je podkreślić poprzez stosowanie dobrej klasy środków powłokotwórczych. Dodajmy jednak, że wszystkie płoty ogrodowe z drewna jakie oferujemy, są impregnowane ciśnieniowo przez producenta.