Płoty ogrodowe – czy w 2022 r. wciąż warto kupować ogrodzenia drewniane?

W niniejszym artykule zastanawiamy się nad tym, czy płoty drewniane ogrodowe znajdą miejsce w dzisiejszej architekturze. Czy są w stanie przyciągnąć prywatnych inwestorów? Czy płoty ogrodowe polskiej produkcji przetrwają silny nacisk wyrobów z aluminium, betonu czy stali nierdzewnej? Podsumowując ostatnie dwa lata produkcji i sprzedaży można spokojnie odpowiedzieć – TAK. Dlaczego? O tym poniżej…

Płoty ogrodowe w 2022 r. - dlaczego ludzie dalej je kupują?

Drewno to materiał ponadczasowy, stary jak sama cywilizacja i dotąd praktycznie niezastąpiony. Chociaż na rynku płot z paneli drewnianych można zastąpić panelami z aluminium czy dekoracyjnymi ogrodzeniami kutymi, to wciąż rzadziej spotykane warianty. Dlaczego? Są przecież odporniejsze, mocniejsze, bardziej nowoczesne. Otóż płoty drewniane ogrodowe to wariant, który mamy dostępny niemal od ręki. Możemy sami je zamontować, w razie potrzeby także naprawić. Ich cena jest w zasięgu kieszeni zdecydowanej większości Polaków.

Mamy pewne tradycje związane z drewnianym ogrodzeniem w domu – jest to element wprowadzający przytulny, jasny i naturalny akcent w ogrodzie. Nie przytłacza podobnie jak ogrodzenia z cięższych, bardziej przemysłowych materiałów. Miedzy innymi dlatego właśnie taką popularnością cieszą się płoty ogrodzeniowe drewniane łączone z gabionami, czyli ściankami wypełnionymi kamieniem. Łączenie materiałów występujących w naturze, ponadczasowych i bliskich człowiekowi przetrwało próbę czasu… 

Płoty ogrodowe – czy wybierając drewniane ogrodzenie idziemy na kompromisy?

Nasze nawyki zakupowe osadzone są w duchu pragmatyzmu. Chcemy kupować rzeczy mocne, trwałe i niezawodne – inwestycja ma się opłacać, a produkt ma służyć długie lata. Tutaj ogrodzenia z aluminium czy stali  mają pewną przewagę. Jednakże biorąc pod uwagę koszty oraz oczywiste korzyści w zakresie aranżacji ogrodów, wybierając płot z paneli drewnianych wcale nie idziemy na kompromisy. Dobrej klasy płoty ogrodowe to rozwiązania trwałe, wykonane z solidnego drewna sosnowego, odpornego, twardego, ale także elastycznego. Są fabrycznie impregnowane ciśnieniowo, co zapewnia im ochronę przed korozją biologiczną, wilgocią czy promieniami UV nawet do 10 lat. Czy drewno wychodzi z mody? Zdecydowanie nie.

Dla wielu klientów płoty drewniane ogrodowe mogą wydawać się staromodne. Dzieje się tak głównie dlatego, że nie są na bieżąco z aktualnymi katalogami. Dlatego zachęcamy do obejrzenia modeli płotów ogrodzeniowych w naszym sklepie, gdzie bez trudu można znaleźć także nowoczesne, bardzo atrakcyjne przęsła ogrodzeniowe i furtki.