Płoty drewniane w ogrodzie – jakie zalety? Odpowiada polski producent płotów

W Polsce drewno znane jest z dziada pradziada jako tradycyjny i solidny materiał budowlany. W południowych częściach naszego kraju to wręcz regionalna tradycja, by wykorzystywać drewno w domu i ogrodzie, również jako element dekoracyjny. Polski producent płotów ogrodowych – firma Produkty Ogrodowe – pokazuje, jak dziś wykorzystać potencjał takiego ogrodzenia w nowoczesnych aranżacjach.

Płoty drewniane ogrodowe – zalety

Zaletą ogrodzenia z drewna jest bez wątpienia jego lekki i naturalny charakter. Drewniane płoty ogrodzeniowe pięknie komponują się z zielenią, jednak mitem jest, że narzucają klasyczny lub rustykalny charakter. Dzisiaj niektóre gatunki drewna, zwłaszcza o ciemnym zabarwieni, idealnie wprost zestawiają się ze szkłem, stalą nierdzewną czy kamieniem, które są podstawowymi elementami nowoczesnych stylizacji.

Oprócz uniwersalności, płot z paneli drewnianych wnosi do ogrodu element bezpieczeństwa – jest solidną barierą dla osób trzecich. Jeśli tylko lubimy intymność i prywatność można wybrać płoty drewniane panelowe, które są nietransparentne. Odrobinę bardziej otwarte na świat zewnętrzny są płoty ażurowe drewniane, czyli modele posiadające wstawki z kratownicy. To urocze modele, pięknie komponują się w niemal każdych warunkach.

Płot drewniany wbrew obiegowej opinii nie jest gorszym ogrodzeniem od odpowiedników z siatki, litej stali czy kamienia. Odpowiednio zamontowany i zabezpieczony płot ogrodowy potrafi służyć na długie lata. Cena jest oczywiście dodatkową zaletą – nawet wyroby z wysokogatunkowego drewna, wykonane w modernistycznym stylu, potrafią zaskoczyć atrakcyjną ceną. Przy właściwej impregnacji oraz użytkowaniu płoty ogrodowe z drewna służą długie lata, a odpowiedni model nie wyjdzie z mody i ładnie wpisze się w każdą aranżację.

Płoty drewniane ogrodowe – jakie modele?

Popularne modele to płoty panelowe oraz płoty lamelowe drewniane, o sporych walorach estetycznych, przystępnym systemie montażu i niezłej dostępności. Warto zaglądać na sklep z płotami drewnianymi ProduktyOgrodowe.pl po nowe, interesujące modele oraz atrakcyjne, sezonowe obniżki cen. Do modnych od lat modeli należą też płoty ażurowe drewniane oraz płoty kratki, lekkie i urocze, świetnie nadające się zarówno do ogrodu przy domu, jak i do ogródka działkowego.

Wraz z rosnącą popularnością na niskie płoty drewniane ogrodowe, warto polecić płoty myśliwskie, czyli płoty sztachetowe, których wysokość nie przekracza 1,5 m. Nie stanowią one dużej bariery dla niechcianych gości, ale świetnie sprawdzają się przy ogradzaniu stref nasadzeń, ogródków przed blokami wielorodzinnymi itp.

Warto wspomnieć też drewniane płoty osłonowe – rozumie się przez to grupę płotów drewnianych, które mogą służyć zarówno jako ogrodzenia, jak i jako pojedyncze osłony. Z przęseł wyznacza się strefy w ogrodach, parkach, punktach gastronomicznych i wielu innych. Zdecydowanie polecamy, tak ze względu na design, jak i świetną cenę.