Płoty drewniane – jaki rodzaj ogrodzenia najlepiej pasuje do Twojego projektu?

Analizując wykonane projekty oraz dostawy z minionych lat można dojść do wniosku, że płoty drewniane ogrodowe wracają do mody. Ich lekki, naturalny, biodegradowalny charakter pasuje do nowoczesnych aranżacji ogrodów, parków czy zielonych stref użyteczności publicznej. Jeśli chcesz wykorzystać korzyści, jakie niosą za sobą osłony ogrodowe drewniane – oto krótki przewodnik po modnych obecnie rodzajach ogrodzeń.

 

Płoty drewniane boazeryjne

Któż jeszcze pamięta pokrycia ścian z drewnianych desek, tworzących tzw. boazerie? Technika wyszła z mody, ale świetnie zaadaptowano ją na płoty ogrodzeniowe drewniane. Płoty boazeryjne są bardzo mocne, szczegółowo i precyzyjnie wykonane – w mocnej ramie ułożone są deski w stylistyce boazeryjnej, np. w szalenie rozchwytywaną ostatnio jodełkę (pod kątem 45 stopni). Płoty ogrodowe tego typu to gotowe przęsła do montażu w ogrodzie, ze względu na to, że są solidne i masywne, należy odpowiednio je zamontować – wówczas będą tworzyły zwartą przeszkodę i poczucie bezpieczeństwa dla domowników.

Płoty drewniane ryflowane 

To płoty osłonowe w tradycyjnym wydaniu. Wysokie, nietransparentne, bodaj najczęściej dzisiaj kojarzone z przestrzeni publicznej. Ze względu na podwyższoną stylistykę niektórych serii na ProduktyOgrodowe.pl, bardzo chętnie korzysta się z nich jako z drewnianego ogrodzenia. Płoty ogrodowe ryflowane są zwarte i wytrzymałe, ale także lekkie i bardzo proste w montażu. Przyjemne dla oka modele posiadają ciekawe wzornictwo oraz urozmaicenie, z reguły na górnej krawędzi, która może być finezyjnie wyprofilowana na kształt łuku czy sinusoidy. Te płoty drewniane kojarzone są z bardzo dobrą ceną, świetną dostępnością oraz uniwersalnym zastosowaniem. To płoty osłonowe, które warto brać pod uwagę.

Płoty drewniane sztachetowe

Tradycyjne płoty ogrodzeniowe drewniane, które mają zadanie bardziej dekoracyjne, aniżeli typowo ochronne. Płoty ogrodowe wykonane są tutaj z luźno rozmieszczonych względem siebie, często niezbyt wysokich sztachet. Ładnie ogradzają działkę, nadają sielski, uroczy klimat, nawiązujący do przyjemnych, przytulnych ogródków w stylu brytyjskim. Niskie płoty drewniane sztachetowe przywodzą na myśl wiejskie zagrody, jest to miła dla oka odmiana, szczególnie ciekawie podkreślająca stylizacje ogrodów w stylu rustykalnym. Warto wziąć pod uwagę takie drewniane ogrodzenia, jeśli nie zależy nam nad tym, by stanowczo odgrodzić się od otoczenia domu i ogrodu. 

Stylowe płoty drewniane ogrodowe można znaleźć w katalogu sklepu ProduktyOgrodowe.pl – wszystkie realizacje pochodzą bezpośrednio od producenta, z gwarancją jakości oraz zabezpieczenia wszystkich wyrobów poprzez impregnację ciśnieniową, dającą odporność nawet na 10 lat.