Piaskownice drewniane dla dzieci – czy ogród to dobre miejsce na taką zabawkę?

Dzieci kochają bawić się w piasku. Nam, dorosłym czasem ciężko ogarnąć wyobraźnią co wyjątkowego może kryć się w hałdzie ziemi, zamkniętej w polu z drewnianych desek. A jednak oferta piaskownic dla dzieci jest na rynku bardzo duża, co świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu klientów. Czy aby na pewno ogród jest dobrym miejscem do wstawienia tam drewnianej piaskownicy dla dziecka?

Dobrze przemyśl lokalizację drewnianej piaskownicy dla dzieci

Nawet najbardziej zatwardziali handlowcy mieliby problem z przekonaniem mnie, że piaskownica może być w ogrodzie wspaniałą ozdobą. Nie oznacza to jednocześnie, że musimy z niej z góry rezygnować – trzeba zachować balans pomiędzy estetyką, a funkcjonalnością ogrodu. Dla dziecka zabawa na świeżym powietrzu jest bardzo wskazana i niezbędna do prawidłowego rozwoju.

Po pierwsze, nie przesadzajmy z rozmiarami, dla zabawy w ogrodzie wystarczy piaskownica o wymiarach 180 x 180 cm. Wstaw ją najlepiej w mało wyeksponowane, zacienione miejsce. Dobrą lokalizacją są tereny blisko elewacji budynku lub pod tarasem, gdzie nasze dzieci są dobrze widoczne w trakcie zabawy. Lepiej, aby drewnianej piaskownicy nie zasłaniały drzewa i krzewy. Wstawienie jej zaraz przy płocie osłonowym z drewna również nie jest najlepszym pomysłem, gdyż nasze dzieci będą mocno narażone na hałas (oczywiście tylko wówczas, gdy nasza działka sąsiaduje z ruchliwą ulicą).

Zabawki w piaskownicy

Zobacz również: piaskownice drewniane dla dzieci

Jeśli już inwestujesz w drewnianą piaskownicę dla dzieci, zrób to z rozmysłem

Posiadacze większej gromadki dzieci w różnych przedziałach wiekowych faktycznie mogą potraktować zakup drewnianej piaskownicy dla dziecka, jako inwestycję długoterminową. W takiej sytuacji można starannie przejrzeć ofertę producentów i dystrybutorów produktów ogrodowych. Polecamy dołożyć kilka groszy i kupić drewnianą piaskownicę dla dzieci, która będzie miała na wyposażeniu siedziska z tworzywa sztucznego, stolik w centrum lub wyprofilowane ławeczki. Tak wyposażona piaskownica dla dzieci będzie dawała więcej opcji do zabaw i rekreacji.

Być może zdecydujesz się na zbudowanie własnej drewnianej piaskownicy dla dzieci. Zadbaj wtedy o bezpieczeństwo: odpowiednie wyszlifowanie desek, ukrycie ostrych krawędzi, oczyszczenie z gwoździ i wystających wkrętów, a także impregnację. Ta ostatnia zagwarantuje, że piaskownica posłuży na tyle długo, że inwestycja będzie opłacalna.