Ogrodzeniowe panele ogrodowe – dwie inspiracje od naszego eksperta!

Planowanie ogrodzenia to sprawa dość skomplikowana, zwykle chcemy w tym projekcie ująć każdy korzystny dla nas aspekt: dobrą cenę, nieproblematyczny montaż, solidne wykonanie oraz estetyczny efekt końcowy. Nieźle wypadają tutaj panele osłonowe ogrodowe – tradycyjne ogrodzenia, które przy odrobinie kreatywności mogą doskonale wpisać się w nasz przydomowy krajobraz. Oto dwa pomysły wprost od producenta! 

Ogrodzeniowe panele ogrodowe Martina Toscana

Świetną propozycją zarówno dla małych, jak i dużych ogrodów, ale także dla ogródków działkowych i stref gastronomicznych, jest płot z paneli drewnianych serii Martina Toscana. To solidne ogrodzenie, jednak dzięki pomysłowemu projektowi udało się zachować jego lekką linię – ładnie prezentujący się splot paneli ogrodzeniowych w mocnej ramie. Nie bez kozery te panele ogrodowe drewniane nawiązują nazwą do słonecznej Toskanii – w projekcie konstruktorzy zastosowali prostą, ale także niezwykle dekoracyjną kratownicę, która zajmuje około 15% powierzchni przęsła. Taka ażurowa wstawka przywodzi na myśl oblane słońcem rezydencje włoskie, otoczone winnicami oraz gajami oliwnymi. Ten pełen ciepła akcent sprawia, że ogrodzeniowe panele ogrodowe Martina Toscana ślicznie dopełnią ogród, który czerpie inspirację z krajobrazów śródziemnomorskich.

Niebagatelne znaczenie ma tutaj materiał wykonania – drewno sosnowe. Cenione tak przez klientów, jak i przez producentów ze względu na swoje właściwości: odporność, elastyczność, twardość. Wyjątkowo pasuje ono na płot z paneli drewnianych Martina Toscana, gdyż ma naturalny, oliwkowy kolor. Polecamy podkreślić go dobrej jakości lakierem do drewna, który dodatkowo zaimpregnuje przęsło.

Ogrodzeniowe panele ogrodowe Martina Ornament

Seria, która przeciwstawia się nudzie i monotonii. Ogrodzenie drewniane Ornament także posiada część ażurową, jednakże jest ona zdecydowanie ciekawsza i bardziej urozmaicona. Zastosowane w tej części wzornictwo ma oryginalny, ciekawy format, ładnie wpisuje się przez to w niemal każdy typ ogrodowej aranżacji.  Płoty ogrodzeniowe drewniane z tej serii występują w wariancie o płaskiej krawędzi górnej oraz o łukowej krawędzi. Co więcej, w naszym sklepie można znaleźć inspiracje, jak pomysłowo zagospodarować panele ogrodowe drewniane Martina Ornament, stosując tzw. asymetrię. Montując przęsła na różnej wysokości i stosując skośny łącznik można osiągnąć nowoczesną, nieregularną linię ogrodzenia, która wpada w oko i zdecydowanie się wyróżnia.

Ogrodzeniowe panele ogrodowe – cena?

Za oba modele, czyli płoty panelowe drewniane Toscana oraz Ornament zapłacimy około 270 zł (płaska krawędź górna). Za przęsła urozmaicone dodatkowo o łukową krawędź górną zapłacimy nieco więcej, około 300 zł.