Nowoczesne altany ogrodowe

Altanki ogrodowe najczęściej kojarzą się z lekką konstrukcją drewnianą na planie koła, czworokąta lub sześciokąta. Pięknie prezentują się w naturalnym ogrodzie w pobliży tradycyjnego domu jednorodzinnego.

Nowoczesne aranżacje

Od początku XXI wieku coraz popularniejsze są nowoczesne aranżacje stawiające na minimalizm i prostotę. Dotyczy to zarówno domów mieszkalnych, jak i ich otoczenia, czyli ogrodów. Charakterystyczną cechą stylu nowoczesnego jest linia pozioma i stosowanie prostych kształtów geometrycznych. Dom, ogród powinny stanowić kompozycyjną całość. Takie założenia przekładają się na konkretne rozwiązania.


Od strony ogrodu dom wykończony jest przestronnymi witrynami szklanymi, otoczenie powinno być przedłużeniem wystroju wnętrz, dlatego nowoczesne ogrody sprawiają wrażenie minimalistycznych. Żadnych kolorowych rabat, klombów i pergoli z kwitnącymi pnączami. Dominuje równa i jednolita zieleń trawników przerywana zielonymi krzewami lub drzewami o określonym kształcie.

Nowoczesne altanki ogrodowe

W taką aranżację doskonale wpisują się nowoczesne altany ogrodowe, które od tradycyjnych różnią się przede wszystkim kształtem, materiałem i wielkością. W nowoczesnych projektach altanek ogrodowych zdecydowanie odchodzi się od tradycyjnych kształtów zbliżonych do okręgu. Zdecydowanie dominuje prostokąt, są też znacznie większe, najczęściej łączą w sobie funkcję kuchni, jadalni i miejsca do wypoczynku.

 

Najczęściej wykorzystywane materiały to kamień (różne gatunki), szkło i drewno. Bardzo istotną rolę w uzyskaniu ostatecznego efektu odgrywa oświetlenie stwarzające odpowiedni  nastrój. Dopełnieniem nowoczesnej altanki ogrodowej jest jej wystrój, czyli meble. Doskonale wkomponują się zarówno proste stoły i krzesła z drewna, rattanu czy szkła i metalu. Klienci z zasobniejszym portfelem mogą zamówić nowoczesne formy kamienne. Nowoczesna aranżacja ogrodu jest bardzo elegancka i przeznaczona przede wszystkim dla tych, którzy nie mają czasu na codzienne plewienie grządek i przycinanie krzewów. Z pewnością idealną kompozycją dla altany będą drewniane płoty okalające ogród.

Zobacz także: altany czworokątne oraz altany ośmiokątne