Huśtawki drewniane – który model będzie lepszy do Twojego ogrodu?

Jeśli szukać definicji klasyki wśród produktów ogrodowych o lekkim, wiejskim klimacie, pełnym sielanki i beztroski, na myśl nasuwa się drewniana huśtawka. Od lat stanowi miejsce do relaksu, zabawy i spędzania wolnego czasu zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. Dziś przedstawimy wam dwa modele, typowe huśtawki drewniane do ogrodu, które w minionych latach wybierano najchętniej. 

Huśtawki drewniane ogrodowe Kasia i Alicja

Dwa modele o zbliżonej konstrukcji, to drewniane huśtawki Kasia i Alicja. Na myśl przywodzą z miejsca publiczne place zabaw i miejsca rozrywkowe, za sprawą kolorowego siedziska, przeznaczonego dla jednej osoby. To przedstawiciele architektury ogrodowej dla najmłodszych, jednak bez trudu można na nich zauważyć także nastolatków, spędzających godziny na telefonicznych rozmowach, czy też dorosłych, którzy na chwilę uciekają od codziennych trosk.

Huśtawki drewniane ogrodowe Kasia i Alicja zbudowane są na mocnych, solidnych belkach konstrukcyjnych, co  zapewnia stabilność oraz bezpieczeństwo podczas użytkowania. To drewniane huśtawki z sośniny, więc służą na długie lata, przy okazji ładnie prezentują się ze względu na jasny odcień, wpadający w lekką oliwkę. Chcąc nieco urozmaicić zabawę swoim najmłodszym pociechom, możliwe jest rozbudowanie huśtawki ogrodowej o dodatkowe elementy, takie jak drabinka czy zjeżdżalnia z tworzywa sztucznego. To ponadczasowa zabawka dla dużych i małych, uniwersalna ze względu na design, chętnie wybierana zarówno do prywatnych ogrodów jak i do ogródków działkowych, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, a także do przestrzeni publicznej.

 

Huśtawki drewniane z ławeczką

Zdecydowanie bardziej dekoracyjne, przeznaczone raczej do leniuchowania i odpoczynku, niźli do zabawy, to typowe huśtawki drewniane z serii Albin oraz Hollywood. Cała konstrukcja wspornikowa jest tutaj już zdecydowanie bardziej stylowa, ładniej wpisuje się w kompozycje modnego ogrodu. Zamiast typowego dla huśtawek siodełka lub siedziska, mamy obszerną, wygodną ławeczkę z oparciem. Sprawdza się rewelacyjnie do spędzania wspólnych chwil na rozmowach z bliskimi, czytania książki itd.

Oba modele wyróżnia solidne wykonanie, przy czym model Hollywood, na co wskazuje jego nazwa, prezentuje podwyższony standard estetyczny. Każdy detal, począwszy od belek i desek, na eleganckiej ławce skończywszy, jest tutaj dopracowany, tworzy elegancki, wyszukany element ogrodowej aranżacji. Warto montować je w dekoracyjnych zakątkach ogrodu, w otoczeniu bujnej roślinności oraz pozostałych elementów drewnianej architektury ogrodowej.