Drewniany domek dla dzieci – kupić czy postawić samemu?

Zawsze, gdy zabieramy się za inwestycje w ogrodzie, dobrze jest przemyśleć wszystkie możliwe warianty. Możemy w ten sposób zaoszczędzić czas, pieniądze, a także nerwy, które ciężko jest wycenić. Ogród ma szczególnie duże znaczenie funkcjonalne, gdy przebywają w nim okresowo lub stale małe dzieci. Wymarzonym miejscem do zabaw maluchów są drewniane domki dla dzieci.

Kwestia ceny i robocizny

Dużo zależy od tego jak dużo materiału masz już na stanie. Jeśli chcesz samodzielnie postawić domek dla dziecka, a w twoim garażu nie brakuje stalowego okucia, kompletu narzędzi i co najważniejsze drewna do obróbki, to jesteś na dobrej pozycji do tego, żeby zaoszczędzić sporo pieniędzy. Fabryczne domki dla dzieci z drewna nie są stosunkowo drogie, więc jeśli brakuje Ci surowca i będziesz musiał wszystko kupować oddzielnie od zera, to wliczając to koszta paliwa i czas, zdecydowanie lepiej kupić drewniany domek dla dziecka w formie gotowej.

Czas to pieniądz, więc trudno o tym nie wspomnieć. W pewnych aspektach także możemy mówić o oszczędności, jeśli zakupisz gotowy domek dla dziecka z drewna. Dlaczego? W każdym takim zestawie producenci dodają instrukcję montażu. Z taką graficzną mapą przejdziesz przez proces składania drewnianego domku dla dziecka suchą stopą.

Zobacz również: Drewniane domki ogrodowe dla dzieci

Wieżyczka dla dziecie w ogrodzie

Kwestia bezpieczeństwa

Drugim istotnym aspektem jest bezpieczeństwo naszych dzieci. Tutaj także argumentacja przemawia za drewnianymi domkami dla dzieci kupowanymi u sprawdzonych producentów. Wszystkie zabawki i konstrukcje tego typu przeznaczone dla najmłodszych muszą przechodzić proces weryfikacji już na poziomie projektu i być w pełni zgodne z normami oraz uzyskać certyfikat. Płacąc za fabryczny drewniany domek dla dzieci masz gwarancję producenta, że każdy szczegół został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie pociech.

Samodzielne konstrukcje natomiast mogą pozostawiać wiele do życzenia. Czasem niedopatrzenie lub niedostateczne połączenie ze sobą elementów mogą skutkować katastrofą. Jeśli zdecydujesz się na budowę drewnianego domku dla dzieci samodzielnie, przetestuj jej wytrzymałość, gdy będzie gotowa. Postaraj się symulować wszystkie warianty użytkowania drewnianego domku dla dzieci i sprawdź, czy to co wygląda bezpiecznie, w istocie takie jest.

Powiązane produkty