Drewniane palisady ogrodowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć przed zakupem!

Na liście cichych bohaterów modnych aranżacji ogrodowych bez wątpienia nie może zabraknąć palisady ogrodowej. Te drewniane paliki, choć niepozorne, mogą całkowicie zmienić wygląd naszej przydomowej przestrzeni. Ich potencjał jest olbrzymi, dlatego postanowiliśmy przygotować zestawienie interesujących właściwości tych drewnianych produktów, które zdecydowanie pomogą w zakupach!

Drewniane palisady ogrodowe – materiał, wykonanie

Wszystkie nasze palisady do ogrodu wykonane są z rodzimego gatunku drewna, jakim jest sosna. To mocna, odporna i trwała odmiana drewna, która oferuje długoletnie użytkowanie. Palisady ogrodowe z sosny mają ładny, jasny odcień wpadający w oliwkę. Naturalny kolor palisady ogrodowej pozwala na uniwersalne zastosowanie. Bez trudu można ją jednak przemalować. Drewniane palisady ogrodowe naszej marki są impregnowane ciśnieniowo, przez co już po kupieniu oferują odporność na korozję biologiczną oraz czynniki atmosferyczne do 5 lat. 

Drewniane palisady ogrodowe – wymiary

Dzięki temu, że korzystacie z oferty producenta, możliwe jest wyprodukowanie palików na specjalne zamówienie. Wybierając interesujący nas wariant, trzeba zwrócić uwagę na dwa kluczowe wymiary. Palisady ogrodowe występują w szerokości palika 6 cm oraz 8 cm. W zależności od głębokości wkopywania oraz od tego na jaką wysokość ponad terenem chcemy umieścić naszą drewnianą palisadę, można wybierać długości palików od 30 do 250 cm.

Drewniane palisady ogrodowe – zastosowanie, montaż, cena

To bardzo użyteczny asortyment ogrodowy. Palisady ogrodowe sprawdzają się jako naturalne przegrody różnych stref, gdzie występują inne nawierzchnie, np. trawnika i żwirowej ścieżki. Bardzo często spotkamy je jako wygrodzenie strefy nasadzeń młodych drzewek i krzewów (palisady pierścieniowe noszą nazwę rollboarder). Dłuższe palisady drewniane mogą pełnić rolę zabezpieczenia małych skarp, dlatego świetnie sprawdzają się do zakładania skalniaków i rabat kwiatowych, a nawet to wykończenia niskich tarasów. 

Palisady do ogrodu należy wkopać lub wbić na odpowiednią głębokość – to bardzo proste i nie wymaga zastosowania dodatkowych materiałów czy narzędzi. Ceny palisady ogrodowej liczone są od palika. Za niski palik o wymiarach 6 x 30 cm zapłacimy jedynie 1,80 zł. Za największy palik w ofercie o wymiarach 8 x 250 cm zapłacimy obecnie 24,50 zł.

Zachęcamy do zajrzenia w zakładkę „palisady i rollboardery” gdzie można zamówić wybrany wariant palików, jak również przejrzeć grafiki z różnymi ich zastosowaniami.