Drewniane domki dla dzieci i altanki ogrodowe – ogród przyjazny dzieciom

Ogrody w sąsiedztwie domu, duże działki rekreacyjne to miejsca, w których spędzają czas całe rodziny. Jeśli stałymi bywalcami ogrodów są również dzieci warto pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu, które pomoże zorganizować ich czas wolny, a jednocześnie zapewni ochronę i bezpieczeństwo.

Huśtawki, piaskownica, wygodne ławki czy domek na palach to tylko kilka propozycji, jakie możesz wybrać dla maluchów, zapewniając m atrakcyjną zabawę w ogrodzie.
Ogrodowy plac zabaw z drewna

Dzieci nie należą do osób cierpliwych, które posiedzą przez kilka godzin na leżaku, zajmując sobie czas rozmowa lub czytaniem książek. Przebywanie z maluchami w ogrodzie przy domu lub na działce rekreacyjnej wymaga stworzenia dla nich warunków, dzięki którym nie tylko będą miały zajęcie, ale też rozładują nadmiar energii i będą się rozwijać fizycznie. Wybór elementów do stworzenia placu zabaw wymaga dostosowania do wieku dzieciaków. Najmłodsi z pewnością zadowolą się piaskownicą, a przyda się również bezpieczna huśtawka, na której dziecko wyciszy się przed popołudniową drzemką.

Dla starszych dzieci możesz wybierać pomiędzy fantastycznymi ścinkami wspinaczkowymi a placem zabaw, którego drewnianą konstrukcję uzupełniono zestawem drabinek lub zjeżdżalnią. Konstrukcje drewniane nie tylko doskonale wkomponują się w naturalną przyrodę, ale też są bezpieczne i ekologiczne, zapraszając dzieci do wyśmienitej zabawy na świeżym powietrzu.

Zobacz również: Drewniane Domki ogrodowe dla dzieci (certyfikowane place zabaw)

Drewniana huśtawka w ogrodzie

Drewniana altana ogrodowa i domek na palach

Maluchy lubią mieć swoje własne tajemnice, dlatego ważnym i bardzo praktycznym uzupełnieniem architektury ogrodowej może być altana. Drewniany domek dla dzieci z solidną podłogą i zadaszeniem będzie idealnym miejscem do zabaw podczas niepogody, a także pozwoli dziecku spędzać czas na grach stolikowych, kolorowaniu obrazków czy innych zabawach, kiedy zmęczy się wspinaczkami. Drewniane altany ogrodowe są też skutecznym zabezpieczeniem przed promieniami słońca, które bywają niebezpieczne szczególnie dla najmłodszych. Ażurowe domki z drewnianą podłogą to także świetne miejsce do ustawienia wózka ze śpiącym maluchem, zjedzenia podwieczorku czy wspólnego, rodzinnego obiadu. Altanki dostępne są w wielu wymiarach, dlatego z powodzeniem można wybrać model, który zmieści się nawet w niewielkim ogrodzie.Tagi artykułu: drewniane altany ogrodowe, kantówki heblowane, ogrodowe place zabaw, drewniane domki dla dzieci,