Drewniajne płoty osłonowe w modnym ogrodzie: jak wybrać?

Płoty osłonowe drewniane to bestsellery od wielu lat. Wybierane przez polskich klientów ze względu na funkcjonalność, cenę oraz nieproblematyczny montaż. Osłony ogrodowe drewniane powinny być oczywiście funkcjonalne i praktyczne, ale oprócz tego są ważnym elementem aranżacji. Jak zatem wybrać osłony do ogrodu, by były równie dekoracyjne, co użyteczne?

Płoty osłonowe drewniane – część kompozycji ogrodowej o naturalnym uroku


Osłony np. w zabudowie szeregowej, stanowią niezwykle ważny element – są gwarancją intymności i prywatności dla domowników, a także podnoszą poziom bezpieczeństwa na terenie posesji. Są także widoczne z każdego punktu w ogrodzie, a także z okien – to bardzo wyeksponowane elementy aranżacji ogrodu. Płoty osłonowe drewniane należy więc dobrać w oparciu o projekt terenu wokół domu. Wolisz ogrody rustykalne, nowoczesne, a może w stylu antycznym? Przemyśl tę kwestię przed zakupem – drewniany płot osłonowy musi mieć taki design, by subtelnie podkreślał stylistykę ogrodu. Nie warto by się w niej mocno wyróżniał, a przede wszystkim nie powinien z nią kolidować…


Płoty osłonowe z paneli drewnianych – modne i uniwersalne


Jednymi z chętniej wybieranych są osłony ogrodowe drewniane wykonane ze szczelnie ułożonych względem siebie paneli. Taki symetryczny, nieco minimalistyczny design w połączeniu z właściwą kolorystyką stanowi niezwykle cenny element ogrodowej aranżacji. Warto pamiętać, że płoty osłonowe drewniane są obiektami liniowymi, dlatego tak ważna przy ich wyborze jest harmonia. Panele osłonowe drewniane bardzo ładnie korespondują z elementami cegły, kamienia lub betonu, dlatego można je wpasować w bardzo modne, nowoczesne kompozycje architektoniczne. Płoty osłonowe na zamówienie można kupić np. na produktyogrodowe.pl.


Płoty osłonowe z kratki ażurowej – doskonałe i naturalne przegrody


Świerkowe lub sosnowe płoty osłonowe to nie tylko zgrabne i niedrogie ogrodzenia dla domów. Warto korzystać z ich funkcjonalności do planowania przestrzeni wokół domu lub w ogródku działkowym. Choć są często niezauważanym elementem architektury, stanowią ważne zadanie w przestrzeni publicznej, np. w parkach, centrach miast, strefach gastronomicznych itp. Drewniane płoty osłonowe oddzielają strefy o różnym przeznaczeniu, są jak naturalne i lekkie ścianki działowe.

Najchętniej w tym celu klienci produktyogrodowe.pl sięgają po wspomniane płoty osłonowe ażurowe. To przęsła wykonane z solidnie okutej ramy, w której wnętrzu znajduje się kratownica. Płoty kratki z powodzeniem oddzielą nam np. wiatę garażową od reszty ogrodu, pozwolą zamaskować pojemniki na odpady itd. Dzięki swojej transparentnej konstrukcji nie zabierają zbyt dużo światła i mogą stanowić wartościową podporę dla nasadzeń pnących lub dla doniczek wiszących. Płoty osłonowe z kratką drewnianą można również ładnie wkomponować w ogródki działkowe, gdzie zwykle bardzo naturalnie wpisują się w krajobraz, a w dodatku są bardzo lekkie i łatwe w montażu.