Altany ogrodowe z wyposażeniem czy bez? Analizujemy…

W ofercie ProduktyOgrodowe.pl znaleźć można zarówno altany ogrodowe, które posiadają częściowe lub pełne wyposażenie, jak i takie, które pozostawiają w tym aspekcie przestrzeń do własnych aranżacji. Dziś weźmiemy na warsztat oba rodzaje altanek drewnianych i spróbujemy przeanalizować, kiedy zdecydować się na wariant z wyposażeniem, a kiedy wybrać opcję bez.

Altany ogrodowe z wyposażeniem – praktyczna lecz z ograniczonym potencjałem… 

Wariant, który zawiera w sobie gotowe meble w postaci ławek, krzeseł czy stołu to opcja na pierwszy rzut oka bardzo atrakcyjna. Altanki z drewna w takim wyposażeniu mają kilka kluczowych zalet. Po pierwsze ich wyposażenie jest dostosowane rozmiarami, kolorem oraz designem do stylu, w jakim wykonana jest sama altanka drewniana – mamy więc spójność kompozycyjną i harmonię. Jest to także wariant bardzo wygodny, gdyż po złożeniu gotowego zestawu praktycznie z miejsca i bez dodatkowych zakupów możemy korzystać z pełnej funkcjonalności takiego obiektu w naszym ogrodzie.

Fabryczne wyposażenie altany ogrodowej ma jednak pewną wadę – ogranicza nieco w kwestiach stylistycznych. Ławy, krzesła i stoły, dostrojone do altany z drewna, przeznaczone są dla większej grupy domowników. Zajmują sporo miejsca i ograniczają możliwości aranżacyjne. Jeśli kupiona przez nas altana ogrodowa nie jest przeznaczona do tego, by w niej jeść czy pracować, to zdecydowanie lepiej wybrać wariant bez wyposażenia. Dlaczego? 

Altany ogrodowe bez wyposażenia – opcja z dużą swobodą aranżacyjną…

Ogród z altanką może być miejscem o zróżnicowanym przeznaczeniu. Niektórzy w cieniu altanki wolą poleżeć na leżaku czy wygodnej ławce, a zamiast dużego stołu celują w mały stolik kawowy. Jeśli więc lubicie sami wystrajać ogród, zwłaszcza w takich detalach jak meble i dodatki do altany ogrodowej, warto wziąć opcję standardową. Oczywiście własne pomysły wymagają zaangażowania czasu i pieniędzy, więc sama budowa altany ogrodowej nie wystarczy, by w pełni wykorzystać jej potencjał. Po samodzielnym montażu zestawu zyskamy zadaszony pawilon i… to wszystko.

A zatem która opcja jest lepsza dla Ciebie? Postawisz na wariant kompleksowy i wygodny, czyli na altanki ogrodowe z wyposażeniem. A może uwielbiasz swobodę i bawi Cię zabawa we własne aranżacje, chcesz często zmieniać wyposażenie i lubisz, gdy nic Cię nie ogranicza? Wtedy polecamy altany ogrodowe bez wyposażenia.

Ile kosztuje budowa altany ogrodowej w obu wariantach? 

Altanki z drewna bez wyposażenia to w zależności od wielkości koszt od 1,5 do 4,0 tys zł. Altanki z wyposażeniem zwykle kosztują powyżej 4,0 tys zł.