Altany ogrodowe ośmiokątne – recenzja modnych serii Gerda

Wśród modeli, które od lat zdobią polskie ogrody, ogródki działkowe, a także przestrzeń publiczną, znajdują się altany ogrodowe serii Gerda w kilku odmianach. To nieszablonowe, bardzo funkcjonalne altanki drewniane o podwyższonym standardzie estetycznym, przez co mają opinię ulubionych altanek dla rodzin z dziećmi.

Altany ogrodowe ośmiokątne Gerda – urocze domki dla rodzin z dziećmi

Seria Gerda została zaprojektowana, a następnie przez lata sukcesywnie udoskonalana, z myślą o miejscu przyjaznym dla rodzin, w tym domowników w każdym wieku. W odróżnieniu od flagowych pawilonów i altan ogrodowych, seria Gerda ma postać nieco bardziej zamkniętą – siedem z ośmiu ścianek wyposażono w dekoracyjną barierkę (która oprócz zadania czysto dekoracyjnego pozwala wygodniej i bezpieczniej korzystać z altany osobom starszym i ograniczonym ruchowo). Ścianki wraz z wielospadowym dachem sprawiają, że altany drewniane Gerda przybierają postać uroczego domku, w którym chętnie spędza się miłe chwile z rodziną i przyjaciółmi.

Konstruktorzy marki Produkty Ogrodowe postarali się o komplet wyposażenia, dostępnego w tym samy designie oraz kolorystyce co bazowe komplety. W ten sposób można niedrogo i bardzo elegancko wyposażyć altany ogrodowe Gerda w wygodne stoły okrągłe oraz ławy montowane do ścianek altany (co zapewnia, że komfortowo naje się tam i wypocznie grupa do 8 osób dorosłych lub do 10 dzieci).

Altany ogrodowe Gerda – z myślą o różnorodnych aranżacjach

Dotychczas w katalogu ProduktyOgrodowe.pl znalazło się 6 różnych konfiguracji, które noszą symbole: altanki ogrodowe Gerda od A do G. Chociaż główne elementy konstrukcji, takie jak kształt ośmiokąta, wielospadowy dach, pokrycie gontem, barierki i wyposażenie pozostają bez zmian, w projekt wprowadzono kilka zmian, by łatwiej dopasować altanki z drewna do istniejących kompozycji w ogrodzie. Znajdziemy więc altany ogrodowe z elementami ażurowymi, które nawiązują do aranżacji czerpiących z architektury hiszpańskiej, włoskiej czy francuskiej, jak również altanki ogrodowe z profilowanymi belkami i deskami, które nawiązują do architektury regionalnej Polski, z elementami folkloru, które szczególnie charakterystyczne są dla regionów południowych naszego kraju. 

Zmienna jest kolorystyka pokrycia dachowego gontem (kolor niebieski, seledynowy lub bordowy), istnieje też opcja pokrycia deskami sosnowymi. Dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu korzystania z altanki drewnianej, można wyposażyć je w dodatkowy element w postaci drewnianej podłogi z desek.