Altany ogrodowe dla dużej rodziny – dwa modele warte uwagi…

Jedną z najlepszych rzeczy w zakresie wyposażenia ogrodu dla rodziny, jest zakup własnej altany ogrodowej. To niewielka architektura ogrodowa o olbrzymim potencjale do wspólnego spędzania czasu, zabawy, posiłków itd. Chociaż przy odrobinie kreatywności każda altanka ogrodowa może stać się idealnym miejscem dla rodzin, w ofercie naszego sklepu są dwa modele, które nadają się do tego wyjątkowo dobrze.

Altany ogrodowe serii Gerda: Zestaw E 

To jedne z naszych ulubionych – altanki ogrodowe serii Gerda E są wprost stworzone do sielanki w granicach prywatnych ogrodów i ogródków działkowych, chociaż wielokrotnie zamawiane były one także do terenów gastronomicznych, pensjonatów itp. Są to ośmiokątne altanki z drewna o wielospadowym dachu, pokrytym uroczym, bajkowym gontem w kolorze seledynowym. Altany drewniane Gerda E wykonano ze specjalnie profilowanych belek i desek, które nawiązują do domków o uroczym, nieco folkowym klimacie. Widać w tym projekcie dbałość o każdy element pod kątem estetyki i harmonii kompozycyjnej.

Altanki drewniane Gerda E posiadają barierki o dekoracyjnym wypełnieniu na niemal całym swym obwodzie. Tworzy to efekt zamkniętej przestrzeni, swoistego półotwartego domku. Wewnątrz znaleźć się może pełne wyposażenie, czyli zestaw w postaci wygodnych i przestronnych ławek wraz z okrągłym stolikiem, przy którym komfortowo naje się grupa przyjaciół i liczna rodzina.

Ogród z altanką Gerda E to miejsce wesołe, zachęcające do wspólnych posiłków i zabawy. Podwyższony standard estetyczny sprawia, że altanki drewniane tej serii są nie tylko praktycznym elementem wystroju ogrodu, ale także stanowią centralny element aranżacji wokół domu. Zestaw podstawowy – altany ogrodowe Gerda E bez wyposażenia – to cena nieco ponad 4 900 zł.

Altany ogrodowe serii Natalia

Wariant Natalia jest nieco mniej skomplikowany geometrycznie – oparty ma planie czworokąta, z czterospadowym dachem, jest bardziej uniwersalny od wspomnianej Gerdy. Tego typu altanki z drewna zdecydowanie łatwiej wkomponować w już zrealizowany projekt ogrodu. Dzięki elementom ścianek i łuków ażurowych, nawiązuje ona nieco do architektury toskańskiej, krajobrazu oblanych słońcem winnic. Są to altany ogrodowe przestronne, z dużym potencjałem w zakresie wyposażenia, dostosowanego pod wielkość rodziny.

Altanki drewniane Natalia, ze względu na bardzo uniwersalny design, są bestsellerem dostarczanym nie tylko do prywatnych ogrodów, ale również do firm, na tereny zielone wokół biur, zakładów przemysłowych, a także na osiedla wielorodzinne. Świetny i niedrogi sposób na odpoczynek w cieniu. Podstawowy zestaw w rozmiarach 3 x 3 m można kupić już za nieco ponad 4 100 zł.