Altanki ogrodowe – dodatkowe wyposażenie, co należy dokupić?

Gotowe zestawy do samodzielnego montażu w granicach swojego ogrodu czy ogródka działkowego stały się obecnie standardem i są jednymi z najchętniej wybieranych. Altany ogrodowe w różnych rozmiarach i kształtach można kupić jako bazowe zestawy oraz z dodatkowym wyposażeniem. Co kryją w sobie oba komplety? Jak właściwie zaplanować zakupy altanki do ogrodu? Rzućmy okiem!

Altanki ogrodowe – co zawiera podstawowy zestaw? 

Konstrukcja altany ogrodowej jest dość prosta. Choć niemal każda seria w sklepie ProduktyOgrodowe.pl różni się od siebie w sposób znaczący, istnieją dwa elementy stałe, są nimi słupy konstrukcyjne oraz więźba dachowa. Oba połączone ze sobą elementy tworzą bazowe altany ogrodowe. Aby móc połączyć je ze sobą w sposób trwały i niezawodny, do każdego zestawu dołączany jest komplet okucia ze stali nierdzewnej. W ten sposób można zbudować altanę ogrodową w każdym z dostępnych u nas modeli.

Wiele bardziej rozbudowanych serii, jak np. ośmiokątne altany ogrodowe Gerda, posiadają w zestawach elementy konstrukcyjne, bez których nie da się zamknąć bazowego zestawu. To poręcze, płoty, ścianki ażurowe oraz inne elementy trwale połączone z konstrukcją dachową lub belkami. Warto zatem wiedzieć, że aby osiągnąć efekt estetyczny pokazany na wielu inspiracjach prezentowanych na stronie ProduktyOgrodowe.pl, należy dokupić dodatkowe wyposażenie, którego nie uwzględniono w cenie bazowego zestawu.

Altanki ogrodowe – jakie elementy zwykle należy dokupić oddzielnie?

Aranżacja altany ogrodowej w pełnym wydaniu pozwala zwiększyć jej funkcjonalność oraz prezencję. Z miejsca staje się ona perłą w przydomowym krajobrazie, choć warto zaznaczyć, że bez części tych elementów altanki drewniane wciąż są użyteczne i stanowią udany zakup. 

Zdecydowanie najważniejszym elementem do dokupienia jest gont bitumiczny, czyli pokrycie dachowe. Jest ono dostępne osobno ze względu na to, że altanki ogrodowe mogą mieć różny kolor zadaszenia, np. niebieski, seledynowy czy bordowy. Zatem aby zwiększyć różnorodność zestawów i pozwolić klientom dobrać kolorystykę pokrycia do pozostałych elementów architektury ogrodowej, tarasu czy elewacji, gonty do altan zamawia się osobno.

W zależności od zestawu, altana ogrodowa może mieć dodatkowe wzmocnienie montażowe w postaci kotew. Metalowe kotwy do altan wkopywane są w ziemię, do nich zaś przytwierdzone są belki konstrukcyjne.

Altanki drewniane w różnych konfiguracjach przedstawiane są najczęściej z wyposażeniem w postaci stołów, ławek, krzeseł czy podłogi. Wszystkie te elementy są opcjonalne i chcąc wyposażyć w nie wybrane przez siebie altanki drewniane, musimy zamówić je osobno. Warto jednak zaznaczyć, że są one zaprojektowane w taki sposób, by designem i kolorystyką idealnie współgrać z projektem danej altany.